Vanessa Hudgens - životopis

Vanessa Hudgens Celým jménem Vanessa Anne Hudgens se tato překrásná herečka a výborná zpěvačka narodila 14. prosince ve městě California (přesněji Salinas).

Je filipinsko-čínský-portorikánský irský a americko indiánského původu. Její prarodiče byli muzikanti v Big Band Era.

Její první debutové album vyšlo v září 2006, které nahrála v Hollywood records. Prvním singlem, který byl i s videoklipem se stal Come Back To Me (v českém překladu Vrať se ke mě). Jako druhý videoklip se stala píseň Say Ok (v českém překladu Řekni ok). V tomto videoklipu si zahrála také se svým (dnes již bývalým) přítelem Zackem Efronem. Veškeré videoklipy a písně můžete sledovat na našem webu v sekci hudba.

Vanessa Hudgens Stejně jako její rodiče i ona už jako malá působila v různých rolích v muzikálových divadlech. Její herecká kariéra začala už v 15 letech, kdy se v roce 2003 objevila na plátně ve filmu Třináctka. O rok později se představila ve filmu druhém, s názvem Thunderbirds. Po těchto dvou velkých rolích získala možnost působit v show jako Quintuplets a The Brothers Garcia.

Další její filmová kariéra byla zejména u společnosti Disney (Corrie on The Suite Life of Zack & Cody on Disney).

Slávu jejího jména zajistila zatím trojice filmů s názvem High School Musical 1,2,3, v českém překladu Muzikál ze střední. V hlavní roli se svým (dnes již bývalím) přítelem Zackem Efronem (ve filmu Troy Bolton) představuje svůj talent ve hraní, zpívání a tancování. Tento muzikálový film se stal velmi slavným a na jejich premiéry byly nejen Americké, ale i České kinosály vyprodány během chvilky.

Po rozchodu se Zackem Efronem je Vanessa po několika letech volná.

Článek zobrazen: x

Autor článku: Anna Sedláčková